Niels Ejnar Rust & Niki de Saint Phalle. Diverse grafik. (2)

Vurdering

Odense

6500949

Niels Ejnar Rust (1945-2012). Konkret komposition, indrammet litografi 67 / 325, sign. i bly Niels E. Rust m.m., 56 x 34 cm. (74 x 51) cm.
Niki de Saint Phalle (1930-2002). Komposition med frodig kvinde, indrammet offsettryk, sign. i tryk, 29 x 23 cm. (47 x 42) cm. (2)

Svend Engelund, Emil Nolde m.m. Samling grafik. (3)

Odense 07. dec.

Vurdering

1.000

Johannes Hoffmeister & Karl Bovin. Motiv m/ figur & kystmotiv. (2)
Odense 30. nov.

Vurdering

Kurt Normann. Kompositioner. (2)
Odense 07. dec.

Vurdering

Poul Janus Ipsen. 2 farvelitografier/collager (cd)(2)
Odense 07. dec.

Vurdering

1.300

Aksel Jørgensen & Ubekendt kunstner. Kunstner i sit atelier & opstilling. (2)
Odense 30. nov.

Vurdering

Poul Janus Ipsen. 2 farvelitografier (cd)(2)
Odense 07. dec.

Vurdering

1.300

600

Odense 07. dec.

Vurdering

1.300

600

Poul Janus Ipsen. 3 farvelitografier (cd)(3)
Odense 07. dec.

Vurdering

1.300

Theo Tobiasse. Komposition (cd)
Aalborg 03. dec.

Vurdering

Aalborg 03. dec.

Vurdering

Aalborg 03. dec.

Vurdering

Asger Jorn. 'Sujet romantique'
København 30. nov.

Vurdering

Henrik Buster Bruun. Tre landskabspartier (cd) (3)
Aalborg 03. dec.

Vurdering

Ejler Bille. Komposition, litografi
Aalborg 02. dec.

Vurdering

Nes Lerpa & Ejler Bille. Samling grafik. (3)
Odense 07. dec.

Vurdering

1.000

Carl-Henning Pedersen. 'Det er ganske vist', komposition fra H.C. Andersen Suiten
Vejle 04. dec.

Vurdering

1.500

Hans Voigt Steffensen, litografi, 'Ungarsk hyrde med får'
Roskilde 30. nov.

Vurdering

Wilhelm Freddie. To litografier og en udstillingsplakat (3)
Vejle 30. nov.

Vurdering

1.500

Lars Dan, Kai Lindemann, Berta Moltke m.m. Samling grafik. (5)
Odense 07. dec.

Vurdering

1.300

Gunleif Grube:  'Lykkens fugl', litografi
Hørsholm 30. nov.

Vurdering

850

Johannes Andersen. Landskab m/ to personer m.m. (2)
Odense 05. dec.

Vurdering

Torben Bohse, komposition, litografi (cd)
Aalborg 03. dec.

Vurdering

Robert Jacobsen. Komposition. Litografi 1/50
Odense 30. nov.

Vurdering

850

Tre plakater, 'Millie', 'Un été sauvage' og 'Josephine Baker the Musical' (3)
Vejle 30. nov.

Vurdering

Uffe Christoffersen. Motiv med Tiger. (cd)
Odense 04. dec.

Vurdering

5.400

3.800