Osmund Hansen. Samling 3 gouache samt 7 litografier. (10)

Vurdering

Roskilde

6498259

Osmund Hansen (1908-1995). 3 gouache på papir, 1 stk. 50 x 36 cm. usign. og 2 stk ca. 40 x 38 cm. sign.og dateret 1976/77. Samt 5 litografier 76 x 56 cm.1 stk. sign. Osmund Hansen, 2 stk. ca. 76 x 56 cm. begge usigneret. Alle uden ramme. (cd) (10)

J.D. Harding. Church of St. Gregory i Seaton, Devon, akvarel

Vejle 25. nov.

Vurdering