Longines 'Le Grand Classique'. Dameur i delvist forgyldt stål med hvid skive, 2000'erne
Damearmbåndsur fra Longines, model Le Grande Classique, ref.nr.: L4.135.2, i urkasse og med tilhørende lænke af delvist forgyldt stål, hvid skive med romertal, riflet optrækskrone, safirglas, quartz urværk. Ø. 24 mm. Indvendig L. ca. 16 cm. Fremstår med brugsspor, krone med slid, én skrue mangler i bagkasse. Uret gik på vurderingstidspunktet. Lauritz.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Slutter om 2 dage 21 timer 34 minutter 7 sekunder