Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 300M, ref. 596.1507
Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster Professional 300M, ref.nr.: 596.1507, cal. 1424, serienummer: 90466046, i urkasse af stål, sort, bølget skive med punktindeks, datoangivelse ved 3" position, justerbar lynette, optrækskrone med logo, safirglas, monteret med original lænke af stål med foldelukke med forgyldt logo, quartz urværk. Ø. 28 mm. Indvendig L. ca. 17,5 cm. Medfølges af boks, kasse, manual samt kortholder (IKKE certifikat). Fremstår med brugsspor. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.
Slutter om 2 dage 23 timer 51 minutter 51 sekunder
DKK 14.000