Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Johannes Hoffmeister. Litografi. (2) (cd)

Vurdering

DKK 1100

Aalborg

6489052

Johannes Hoffmeister. (1914-1990) To Litografier nr. 32/57 og ´Prøvetryk´ sign. Johs. Hoffmeister 65 / 68. 46 x 54 (65 x 71) og 44 x 56 (65 x 75)cm. (2) (cd)

Johannes V. Kristensen. Sommeraften ved Dragsholm, 1920

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

18.10, 18.23

Hostrup Petersen + Johansen. 1988. 'Leifsgade 22' Kunstmappe mm.

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

12.10, 20.47

Anita Houvenaeghel. Komposition, litografi. (2) (cd)

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Aalborg

9.10, 19.03

Jack Kampmann. Parti fra Færøerne. cd.

Vurdering

1.600DKK

item.HighestBidLabel

600DKK

Odense

12.10, 15.12

Brillant-armbånd, 14 kt hvidguld, 0.30 ct

Vurdering

18.000DKK

Startpris

12.500DKK

Aarhus

13.10, 18.39

Evelyn Thorbjørn. Fire små grønlandske landskabspartier (4)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Vejle

18.10, 19.23

Josef Josefsen. Kvinder der forarbejder sæl.

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.400DKK

København

14.10, 18.20

Josef Josefsen. Fanger med sæl

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.400DKK

København

14.10, 19.30

Stor, fransk Gøg og Gokke-plakat, 'Les Carottiers', ca. 1950

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Vejle

13.10, 17.02

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)