Palle Nielsen (1920-2000): Boligfacader. Linoleumssnit.

Vurdering

Hørsholm

6494296

Palle Nielsen (1920-2000): Boligfacader. Linoleumssnit. Sign. i pladen PN, no 521. Lysmål 26 x 36 cm

DKK 850

Poul S. Nielsen. Portræt af en ung pige

København 13. nov. 20:00

Vurdering

2.800

Ole Ahlberg. 'Rose', litografi (cd)
Vejle 12. nov. 19:58

Vurdering

5.400

2.800

Lampe/sofabord bord i massiv eg.
Odense 11. nov. 14:23

Vurdering

Otto Nielsen, landskab m/ huse (cd)
Odense 11. nov. 13:27

Vurdering

Peter Nyborg (f. 1937): 'Vichingi Al Mare', olie på lærred (CD)
Hørsholm 09. nov. 15:44

Vurdering

800

Kai Nielsen (1882-1924) : Siddende yndling. To bogstøtter af bemalet gips. 1904. (2)
Hørsholm 09. nov. 15:40

Vurdering

850

Christian Lymann Hansen. Abstrakt konstruerbar skulptur af aluminium (cd)
Aarhus 14. nov. 19:13

Vurdering

Claus Brusen. Beauty and the Beast. Olie på plade
Aalborg 13. nov. 20:20

Vurdering

13.500

5.400

Helle Bang. 'Åen', olie på lærred (cd)
Vejle 10. nov. 19:44

Vurdering

6.800

3.800

Hørsholm 09. nov. 14:15

Vurdering

850

Hørsholm 09. nov. 14:32

Vurdering

650

Muggi Wille Nielsen. Vase, glaseret stentøj (cd)
Odense 10:16

Vurdering

Matthias Köster (f. 1961): Komposition, litografi (CD)
Hørsholm 09. nov. 14:33

Vurdering

850

Hørsholm 09. nov. 14:16

Vurdering

600

Knud Nielsen (1916-2008): Komposition. 1963.
Hørsholm 09. nov. 16:53

Vurdering

1.900

Harald Giersing: Modelstudie, ca. 1908
Hørsholm 13. nov. 18:42

Vurdering

26.000

19.000

Lars Vilhelmsen. Komposition
Roskilde 09. nov. 19:55

Vurdering

Jon Gislason. Komposition
Vejle 10. nov. 19:38

Vurdering

10.500

6.400

Hørsholm 12. nov. 19:27

Vurdering

Jytte Loehr: 'Jardin Secret' og Annelise Kalbak: Komposition, to litografier (2)
Hørsholm 09. nov. 12:44

Vurdering

Robert Jacobsen (1912-1993): Komposition. Litografi.
Hørsholm 09. nov. 16:51

Vurdering

3.400

Ejler Bille (1910-2004): 'Bevar den Frie'. Udstillingsposter, litografi i farver. 1982.
Hørsholm 09. nov. 15:19

Vurdering

850

Engelsk skriveskrin, lås sign. English Made
Hørsholm 14:07

Vurdering

800

Finn Pedersen: 'Strawberry Fields, N.Y.' - Håndkoloreret radering, 1982.
Hørsholm 09. nov. 15:21

Vurdering

600

Ulrik Hoff (1938-2023): Solnedgang over bakket landskab, akvarel 1993.
Hørsholm 12. nov. 14:44

Vurdering