Knud Mühlhausen: To kompositioner, serigrafier (2)
Momsvare
Knud Mühlhausen (1909-1990): Komposition, Serigrafier. Sign. Mühlhausen 80 T 64/65 og Mühlhausen 81 Æ 53/80.
Lysmål 53 x 37 cm. Indrammet med glas og passepartout 71 x 54 cm.
Proveniens Danske Banks samlinger.
Auktionen afsluttes: 09. nov. 2024 13:08
1 dag 9 timer 3 minutter 32 sekunder