Henry Heerup. 'Go'da dyr', litografisk serie (4)

Vurdering

Aarhus

6497600

Henry Heerup (1907-1993). 'Svanemor', 'Enhjørningen', 'Leda og Svanen' samt 'Kattekillingen. Komplet litografisk serie, mappen 'Go'da dyr' 1971. Usign. Trykt hos. B. Rosengreen. Moestrup 'Det Grafiske Værk', nr. 231, 32, 33 og 34. Bladmål 50 x 57 cm. U.R. (cd4)

Vejle 20. nov.

Vurdering

6.000

4.200

Richard Mortensen. To kompositioner. (2)
Roskilde 16. nov.

Vurdering

Roskilde 16. nov.

Vurdering

800

Richard Mortensen. Tre kompositioner. (3)
Roskilde 16. nov.

Vurdering

Roskilde 16. nov.

Vurdering

Roskilde 16. nov.

Vurdering

Ib Geertsen. Fire serigrafier i mappe
Vejle 23. nov.

Vurdering

800

Ib Geertsen. 'Form Farve', mappe med seks serigrafier, 1983
Vejle 23. nov.

Vurdering

2.800

800

Wilhelm Freddie. To litografier, 1977, det ene signeret (2)
Vejle 16. nov.

Vurdering

800

Wilhelm Freddie. To litografier, 1982 og 1983, det ene signeret (2)
Vejle 16. nov.

Vurdering

1.000

Tom Krøjer: To kompositioner, litografier. (2)
Roskilde 16. nov.

Vurdering

Anne Vilsbøll (f. 1951): Seks litografier (6) (cd)
Hørsholm 16. nov.

Vurdering

2.800

Ib Geertsen: Fem litografier, 1971, 1980, 1986 (5)
Roskilde 16. nov.

Vurdering

900

Samling pengesedler bla. Plovmand 1936 og 1962, alle med brugsspor (43)
Aalborg 17. nov.

Vurdering

10.000

7.600

Poul Janus Ipsen. To litografier (2)
Vejle 23. nov.

Vurdering

Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen. Daybed af teak, model 'FD-417'
Roskilde 16. nov.

Vurdering

3.200

2.400