Hans J. Wegner for Getama. Cirkulært spisebord af eg, model 'GE-526'
Hans J. Wegner (1914-2007). Cirkulært spisebord med sortlakeret ben, bordplade af eg. H. 72, Ø. 120 cm. Fremstillet og mærket hos Getama, model GE-526. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker.
Slutter om 4 dage 22 timer 1 minut 5 sekunder
DKK 3.200