Nipu. Arkivskab / jalousiskab af eg, anno 1955
Arkivskab / jalousiskab af eg, front med tre jalousilåger, bag hvilke udtræksbakker. H. 103, L. 140, D. 40 cm. Fremstillet og mærket hos Nipu - Dateret anno 1955. Nøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser og mærker.
Slutter om 4 dage 23 timer 2 minutter 5 sekunder