Frederik Konstell-Gaardson. 'I høst', kopi efter L.A. Ring

Vurdering

Vejle

6495396

Frederik Konstell-Gaardson (pseudonym for Frederik Ellegaard, f. 1896). 'I høst', kopi efter L.A. Ring, olie på lærred, sign. Fr. Konstell-Gaardson. 75 x 58 cm (83 x 65 cm).

Vejle 19:50

Vurdering

Ubekendt kunstner, kopi af Diego Velazquez's. A Knight of the Order. Olie på lærred.
Aalborg 12. nov. 19:42

Vurdering

850

Georg Knækkenborg-Ølsgaard efter Grützner. Nyt udefra
Aarhus 12. nov. 18:17

Vurdering

Céline. Card Holder in Triomphe Canvas & lammeskind i Céline æske.
Odense 18. nov. 18:40

Vurdering

3.200

Odense 11. nov. 15:07

Vurdering

Svend Saabye. Svømmende laks på jagt efter maddingen. (cd)
Odense 13. nov. 19:45

Vurdering

52.000

38.000

A. C. Kühl: To værker, studier af blomster, olie på malerpap, ca. år 1900 (2)
Hørsholm 16:02

Vurdering

850

Jimmy Jørgensen. Abstrakt komposition (cd)
Vejle 10. nov. 19:33

Vurdering

7.000

4.600

Johannes Johannessen. Norsk dallandskab, Balestrand, 1922
Vejle 19:40

Vurdering

Céline. 'Boston' håndtaske / skulder taske el. bag i Triomphe Canvas.
Odense 18. nov. 18:30

Vurdering

11.500

9.000

Eleonore Christine Harboe, efter Dujardin: Dreng på sæbeboble
Hørsholm 12. nov. 20:51

Vurdering

9.000

6.000

Frederik Drews, olie på lærred, interiør
Odense 15. nov. 18:58

Vurdering

Ellen Wilkens & Axel Hansen. Sommerlandskaber m/ køer & person. (2)
Odense 18:32

Vurdering

Eleonore Christine Harboe: Portræt af kunstnerens mor i sort kjole og hvid krave
Hørsholm 12. nov. 19:49

Vurdering

6.400

Frederik Engelfelt. Fiskerleje m/ både.
Odense 18:48

Vurdering

Kay Bojesen/Nationalmuseet. Ormehovedring i sterlingsølv
Vejle 11. nov. 19:21

Vurdering

Christian Pedersen Bellinge, olie på lærred, høstscene (cd)
Odense 11. nov. 15:09

Vurdering

Hermann Nowak. Høstscene m/ personer, lurende uvejr i baggrunden.
Odense 12. nov. 18:40

Vurdering

Svend Arvidsen. Kystmotiv ved Tejn, Bornholm. (cd)
Odense 13. nov. 14:25

Vurdering

Aalborg 13. nov. 20:26

Vurdering

60.000

40.000

Hans Agersnap: Vinterlandskab
Hørsholm 14:12

Vurdering

Ewald Grauengaard cd. Vinterlandskab, olie på lærred. (cd)
Odense 11. nov. 13:13

Vurdering

Marna Rix,  Komposition olie på lærred
Aalborg 11. nov. 19:10

Vurdering

5.400

1.500

Aalborg 11. nov. 20:30

Vurdering

5.400

1.500

Thorvald Pedersen, opstilling, olie på lærred
Odense 15. nov. 19:54

Vurdering