Einar Olsen. 'Aftensol i Landsbyen'
Einar Olsen (1876-1950). 'Aftensol i Landsbyen'. Olie på lærred. Sign. og dateret: 'EO 1911'. 32 x 36 (45 x 50) cm.
Fremstår med overfladesnavs; enkelte små afskalninger.
Slutter om 3 dage 20 timer 21 minutter 38 sekunder