Evelyn Thorbjørn. Fire små grønlandske landskabspartier (4)
Evelyn Thorbjørn (1911-1990). En serie på fire små grønlandske landskabspartier, olie på masonitplade, sign. E. Thorbjørn samt daterede hhv. -49 og -50 og stedbetegnede Grønland. 16,5 x 22,5 cm (24 x 29 cm). Et fremstår med ridset overflade. (4)
(cd)
Slutter om 10 dage 21 timer 56 minutter 21 sekunder