Dansk møbeldesign. To-delt reol af eg, 1970'erne (2)

Vurdering

Roskilde

6500658

To-delt reol af eg, underdel med låger bag hvilke hylder, overdele med åbent rum og låger med glas. H. 203, B. 120, D. 32/50 cm. Dansk møbeldesign, 1970'erne. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser og mærker.

Roskilde 05. dec.

Vurdering

1.300

Roskilde 19:26

Vurdering

1.700

Hjørneskab af teak, 1950-60'erne
Roskilde 07. dec.

Vurdering

Et par udstillingsmontre af glas (2)
Roskilde 28. nov.

Vurdering

3.400

3.000

Hans J. Wegner. Reolsystem af teak (3)
København 30. nov.

Vurdering

7.600

Roskilde 20:10

Vurdering

850

Dansk møbeldesign. Tre reoler / bogreoler, 1960-70'erne (3)
Roskilde 30. nov.

Vurdering

Hjørneskab af teak samt syv skalstole (1+7)
Roskilde 30. nov.

Vurdering

800

Hjørneskab af teak, 1960/70'erne
Roskilde 30. nov.

Vurdering

800

Høj skænk af teak med ben af eg, ca. 1950'erne
København 30. nov.

Vurdering

Dansk møbeldesign. Skænk af teak, 1950-60'erne
Roskilde 07. dec.

Vurdering

3.800

Kinesisk skab af rødlakeret træ, rigt dekoreret med flerfarvet fedtsten og quartz, sen Qing
København 03. dec.

Vurdering

6.400

800

Roskilde 28. nov.

Vurdering

Roskilde 30. nov.

Vurdering

3.200

O. Bank Larsen. Skænk af teak / eg, 1950-60'erne
Roskilde 30. nov.

Vurdering

6.400

4.400

Vitrineskab af bøg med indlagt lys
Roskilde 30. nov.

Vurdering

Dansk møbeldesign. Kommode af teak, 1950-60'erne
Roskilde 30. nov.

Vurdering

850

AT-BO. Samling bogkasser / reolmoduler af bøgetræ (9)
Roskilde 07. dec.

Vurdering

4.200

Hans J. Wegner for Andreas Tuck.  Spillebord, eg og teak,
København 20:10

Vurdering

6.400

3.600

Louis Vuitton. 'Palermo GM' skuldertaske af Monogram Canvas
Vejle 28. nov.

Vurdering

6.000

5.000

Novasolo. To-delt bogreol af hvidlakeret mahogni (2)
Aalborg 30. nov.

Vurdering

18.000

10.500

Dansk møbeldesign. Sofabord af forkromet stål / fliser, 1970'erne
Roskilde 07. dec.

Vurdering

1.300

Grethe Meyer & Børge Mogensen, 'Boligens Byggeskabe'. Klædeskabe af oregon pine / teaktræ (2)
Roskilde 30. nov.

Vurdering

4.600

3.400

Dansk møbeldesign. Chatol af teak, 1960'erne
Roskilde 07. dec.

Vurdering

2.400

1.900

Mogens Koch for Rud. Rasmussen. Reolvæg af fyr (9+7)
Roskilde 19:55

Vurdering

31.000

24.000