Hans J. Wegner for Andreas Tuck. Spillebord, eg og teak,
Hans J. Wegner (1914-2007). Spillebord med opklappelig og drejebar plade af fineret teaktræ, herunder rum, stel af massiv egetræ. Udført og stemplet hos Andreas Tuck, H. 73,5 cm. L (udslået) 114 cm. B. 57 cm. Fremstår med brugsspor, ridser samt enkelte kanthak.
Auktionen afsluttes: 06. nov. 2024 20:10
5 dage 14 timer 29 minutter 7 sekunder
DKK 3.400