Mogens Koch for Rud. Rasmussen. Reolvæg af fyr (9+7)
Mogens Koch (1898-1992). Reolvæg af tapsamlet fyr, bestående af: Tre skabsmoduler, front med to låger bag hvilke hylder. H. 76, B. 76, D. 36 cm.
Seks moduler / bogkasser, front med inddelte rum. H. 76, B. 76, D. 27,5 cm.
Medfølgende sokler, bestående af: Én original sokkel af fyr, samt seks senere fremstillede sokler.
Udført og mærket hos Rud. Rasmussen Snedkerier, København. Nøgler, medfølger. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder bl.a. ridser, mærker, skrammer, nogle sider med skruehuller mm.
Auktionen afsluttes: 27. nov. 2024 19:55
4 dage 9 timer 3 minutter 44 sekunder
DKK 23.000