Axel Hou. Stk. Petri Kirke
Axel Hou (1860-1948). Skt. Petri Kirke. Akvarel, oliekridt og bly på papir. Sign.: 'A. Hou'. 62 x 42 (70 x 50) cm.
Fremstår med let gulnet papir. Undersøgt i rammen.
Slutter om 3 dage 20 timer 13 minutter 11 sekunder