Gitz-Johansen. To naturskildringer fra Lapland (2)
Aage Gitz-Johansen (1897-1977). To naturskildringer fra Lapland, den ene fra Kepnekaise dateret 14/2 60, gouache og oliekridt på papir, den anden med rensdyr og fugl, oliekridt på papir, begge sign. monogram, dyremotivet desuden stempelsigneret. Bladmål: 24 x 31,5 og 24,5 x 30 cm. Uden rammer. (2)
(cd)
Slutter om 4 dage 22 timer 45 minutter 11 sekunder