Ældre blomstermaleri med roser, liljekonvaller mm - olie på lærred

Vurdering

DKK 1.900

Hørsholm

6496616

Ældre blomstermaleri med roser, liljekonvaller mm - olie på lærred. Usigneret. 1800-tallet. 18x24 cm (30,5x36 cm)

Dansk maler, 1800-tallet. Ved et gadekær

Vejle 19:39

Vurdering

I. L. Jensens skole. Opstilling med roser, 23 x 30 cm.
Odense 15. nov. 19:29

Vurdering

7.600

Ubekendt maler. Udsigt over bjergsø, i forgrunden kloster
Vejle 19:47

Vurdering

Ubendt maler. Søparti med promenade
Vejle 19:45

Vurdering

I.L. Jensens skole. Blomstermaleri, olie på plade.
Odense 12. nov. 19:43

Vurdering

Kristine/Justine Robertine Grosrichard. Portræt af en herre, 1836
Vejle 12. nov. 18:55

Vurdering

Ubekendt kunstner. Maleri, sign Boye, 1800-tallet.
Odense 15. nov. 19:15

Vurdering

M.L. Kruse: Opstilling med lyserøde roser i en skål
Hørsholm 15. nov. 14:47

Vurdering

Vejle 12. nov. 20:39

Vurdering

10.000

7.600

Jules Masuré (1819-1910) - tilskrevet: Vandfald - olie på lærred
Hørsholm 16:14

Vurdering

5.200

Ubekendt kunstner. Portræt af ung kvinde.
Odense 19:33

Vurdering

F. Richter. Bjerglandskab med sø i måneskin, en ung kone med barn venter manden ved søbredden
Vejle 19:23

Vurdering

Dagmar Madsen. Opstilling med roser i vase
København 12. nov. 19:28

Vurdering

Ubekendt kunstner. Orientalsk interiør, 1800-tallet
København 12. nov. 20:00

Vurdering

800

Ubekendt kunstner. Landskab
Roskilde 11. nov. 20:03

Vurdering

Ubekendt kunstner. Ruinparti, 1800-tallet
København 19:41

Vurdering

800

Theodore Schrader, f. ?, d. 1897. Interiør med ældre herre
Aarhus 13. nov. 18:34

Vurdering

Ubekendt maler. Strandparti
Vejle 19:53

Vurdering

A. Rosbøll. Opstilling med blomster i vase
Vejle 15. nov. 21:16

Vurdering

August Jerndorff, portrætter af ældre sydlandske mænd., olie på plade (2)
Aalborg 15. nov. 19:52

Vurdering

800

Ubekendt maler. Klippelandskab med jæger og jagthund
Vejle 19:38

Vurdering

Marx Leth-Espensen. Opstilling , olie på lærred
Odense 11. nov. 14:11

Vurdering

Ubekendt kunstner, olie på lærred, komposition
Odense 11. nov. 17:13

Vurdering

J. Gibskov 1900-tallet, Syrener på karm
Odense 11. nov. 12:11

Vurdering

A. C. Kühl: To værker, studier af blomster, olie på malerpap, ca. år 1900 (2)
Hørsholm 16:02

Vurdering

850