A. Michelsen: Samling margueritsmykker. (4)

Vurdering

Hørsholm

6495909

A. Michelsen: Samling margueritsmykker af forgyldt sterlingsølv bestående af to brocher og et par ørestikker hver med hvid emalje. Diam. 11,5, 24 og 42 mm. (4) Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Æske medfølger.

DKK 850

Hemverk. Unisex armbåndsur model Graham warm grey.

Aarhus 26. nov.

Vurdering

Aarhus 22. nov.

Vurdering

2.200

1.000

Pure Leaf. Tre par øreringe model Serra (6)
København 26. nov.

Vurdering

Aalborg 22. nov.

Vurdering

1.300

Pandora, Grann & Laglye m.fl. En samling smykker og bestikdele af sølv og sterlingsølv (7)
Vejle 20:34

Vurdering

1.500

Omega 'Seamaster 120M'. Dameur i 18 kt. guld og stål med hvid skive med dato, ca. 1995
Vejle 20:10

Vurdering

12.500

9.200

Pure Leaf. Samling smykker, sort forgyldt (16)
København 25. nov.

Vurdering

600

Ørestikker af forgyldt og rhodineret sterlingsølv
København 26. nov.

Vurdering

Pure Leaf. Samling smykker (10)
København 14:02

Vurdering

1.300

600

Pure Leaf. Samling smykker, sort forgyldt (9)
København 23. nov.

Vurdering

Par ørestikker af 14 kt. gul, prydet med ferskvands kulturperle og brillanter
Aarhus 28. nov.

Vurdering

1.900

Omega: De Ville ur af forgyldt stål. Quartz værk. Lænke af 14 kt. guld.
Hørsholm 19:00

Vurdering

10.500

7.600

Vilhelm Arnesen (1865-1948): Sejlskibe ud for Københavns Havn. 1930
Hørsholm 26. nov.

Vurdering

15.500

10.500

Pure Leaf. Samling smykker, sort forgyldt samt belagt med 18 kt. guld og hvidguld (10)
København 25. nov.

Vurdering

1.800

850

Buddha af forgyldt træ med farvede glasflusser, 20. årh.
Hørsholm 22. nov.

Vurdering

2.400

Armring med cubiske zirkoner
Aarhus 26. nov.

Vurdering

12 stk. Franske sølvknive (12)
Aarhus 22. nov.

Vurdering

3.200

1.900

Charmsarmbånd af 14 kt
København 18:35

Vurdering

8.200

6.000

Pure Leaf. Samling smykker, sort forgyldt samt belagt med 18 kt. guld og hvidguld (12)
København 22. nov.

Vurdering

2.200

Facetslebent spejl af forgyldt træ prydet med roser
Aarhus 19:46

Vurdering

Pure Leaf. Tre par Almas ørestikker (6)
København 19:59

Vurdering

København 25. nov.

Vurdering

Pure Leaf. Samling smykker sort forgyldt samt belagt med 18 kt. hvidguld (8)
København 25. nov.

Vurdering

Et par armstole i Louis XVI-stil, stel af sortmalet og forgyldt træ, ca. 1900 (2)
København 22. nov.

Vurdering

800

Svensk kartelur af forgyldt træ og gesso, ca. 1900
København 22. nov.

Vurdering