+45 4450 9800

Velkommen til Lauritz.com

Favoritter

Log ind

Velkommen til Lauritz.com

Lauritz.com

Lene Wiklund. Olie på lærred 'Egaa Meadow stream with red bridge'

Vurdering

DKK 1100

Showroom

Odense

Varenummer

6480686

Beskrivelse

Lene Wiklund, født 1958. Komposition betitlet 'Egaa Meadow stream with red bridge'. Sign. samt dateret 2015 på bagsiden. Olie på lærred. 48x101 (52x104 cm.)

Næste bud

DKK 550

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion


Transportpriser

Lignende varer

Lene Wiklund Olie på lærred  'Egå v. Egå engsø i august'

Lene Wiklund Olie på lærred 'Egå v. Egå engsø i august'

Vurdering

1.100DKK

Startpris

550DKK

Odense

14.10, 15.13

Otto Lawaetz. 'Minoisk Forår'

Vurdering

2.800DKK

Startpris

1.400DKK

København

12.10, 18.36

Bent Karl Jacobsen. 'Red Deer' (cd)

Vurdering

4.200DKK

Startpris

2.400DKK

Vejle

8.10, 19.18

Benny Doré (f. 1946): Komposition, olie på lærred 'Chinese I' - 1984

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Hørsholm

12.10, 12.42

Jørgen Nash. 'Gubben Noach', 1950 (cd)

Vurdering

54.000DKK

Startpris

20.000DKK

Vejle

9.10, 19.29

Lena Kühl. Komposition med bavian

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Aarhus

9.10, 17.29

Helle Bang. 'Åen', olie på lærred (cd)

Vurdering

6.800DKK

Startpris

4.200DKK

Vejle

12.10, 19.14

Lena Kühl. Komposition

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.400DKK

Aarhus

9.10, 17.28

Lena Kühl. Abstrakt komposition

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Aarhus

13.10, 18.32

Per Flemming. 'Drivtømmerfragment' (cd)

Vurdering

6.800DKK

Startpris

3.600DKK

Vejle

8.10, 20.03

Anne-Marie Brauge. Figurkomposition, olie på lærred (cd)

Vurdering

5.400DKK

Startpris

2.800DKK

Vejle

8.10, 19.19

Peter Nyborg. 'Challenger Baby'

Vurdering

2.000DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

9.10, 20.25

Ubekendt kunstner. Opstilling med blomster, 1945.

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

Roskilde

11.10, 19.28

Godtfred Christensen. Motiv fra Dyrehaven

Vurdering

4.000DKK

Startpris

1.900DKK

Vejle

8.10, 19.22

Claudio Giulianelli. 'Una bella giornata'

Vurdering

2.400DKK

Startpris

1.600DKK

Vejle

12.10, 20.21

Claudio Giulianelli. 'Storie di Burattini'

Vurdering

4.000DKK

Startpris

2.600DKK

Vejle

12.10, 19.21

Frank Thiel. M.E.L. Fotografi i to dele. (2)

Vurdering

16.000DKK

Startpris

11.000DKK

Odense

16.10, 18.45

Ubekendt kunstner. El Escorial

Vurdering

1.100DKK

Startpris

750DKK

København

11.10, 18.03

Alf Pedersen. Komposition. `Punk is not dead` 120x100 cm.

Vurdering

13.000DKK

Startpris

7.600DKK

Odense

9.10, 17.33

Samling bajonetter, bl.a. fransk sværdbajonet M/1874 (4)

Vurdering

2.600DKK

item.HighestBidLabel

1.800DKK

Aarhus

9.10, 19.40

Jan Sivertsen. 'Blå Tekno', 1987/88 (cd)

Vurdering

17.500DKK

Startpris

9.000DKK

Vejle

12.10, 19.02

Poul Steen. 'Play with Shadows'

Vurdering

15.500DKK

item.HighestBidLabel

10.500DKK

Vejle

9.10, 20.10

Julius Moser (1808-1847) Maleri, olie på lærred.

Vurdering

5.200DKK

Startpris

3.400DKK

Odense

12.10, 20.14

Marco Evaristti. 'Ice Cube Project' (cd)

Vurdering

54.000DKK

Startpris

20.000DKK

Vejle

9.10, 20.16

Jon Gislason. Komposition

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.400DKK

Vejle

9.10, 20.19

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800


Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitik

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)