Charles Eames. Lounge / sofabord, sort ask, Ø. 70 cm
Charles Eames (1907-1978). Rundt Lounge/ sofabord. Stel med firpasfod i forkromet aluminium med let justerbar sko, plade af sort laseret ask. Fremstillet hos Vitra med mærkat herfra, 2000. H. 45 cm. Ø. 70 cm. Fremstår med mindre brugsspor, ridser og mærker.
Slutter om 2 dage 0 timer 59 minutter 14 sekunder
DKK 4.200