Charles Eames. Kontorstol. Time Life Lobby Chair, højdejusterbar med vip, sort læder
Charles Eames (1907-1978). Kontorstol, Time Life Lobby Chair, manuel højdejusterbar med vip, betrukket med sort knapsyet læder, stel samt firepasfod af forkromet metal monteret med hjul med forkromet alukappe. Fremstillet hos Vitra. H. 48/60 cm. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor og patina, mindre mærker, krakeleringer på fod.
Slutter om 1 dag 23 timer 14 minutter 1 sekund
DKK 15.500