Charles Eames. Sæt på otte skalstole i multicolour, model DSX. (8)
Charles Eames (1907-1978). sæt på otte skalstole, model DSX med originale skaller af flerfarvet polypropylen, monteret på originale H- base stel af forkromet stål. Formgivet 1948. Fremstillet og stemplet hos Vitra. H. 80/44 cm. fremstår med mindre brugsspor. (8)
Slutter om 1 dag 21 timer 37 minutter 45 sekunder
DKK 11.000