Safir- og diamantrosetring af 14 kt. hvidguld
Klassisk rosetring af 14 kt. hvidguld prydet med en ovalslebet safir i center omkranset af otte brillantslebet diamanter, i alt ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: VS-SI. Carat stemplet i ringskinnen. Ringstr.: 52/ 16,6. Vægt: ca. 2,5 g. Ringen fremstår med brugsspor.