Safir- og diamantrosetring af 14 kt. hvidguld

Vurdering

DKK 3.600

Vejle

6498880

Klassisk rosetring af 14 kt. hvidguld prydet med en ovalslebet safir i center omkranset af otte brillantslebet diamanter, i alt ca. 0.12 ct. Farve: Wesselton (H), klarhed: VS-SI. Carat stemplet i ringskinnen. Ringstr.: 52/ 16,6. Vægt: ca. 2,5 g. Ringen fremstår med brugsspor.

Deera. Safir- og brillantring af 18 kt. hvidguld, Birmingham 2005

Vejle 28. nov.

Vurdering

10.000

8.000

Georg Jensen & Wendel. Cocktail diamant- og perlering af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.60 ct.
Vejle 25. nov.

Vurdering

14.000

11.000

Diamantring med større Brownish Yellowish Orange diamant på 5.17 ct., i alt 5.59 ct.
Vejle 25. nov.

Vurdering

150.000

135.000

Tennisarmlænke af 18 kt. rosaguld med talrige multicolor safirer, i alt ca. 7.36 ct.
Vejle 24. nov.

Vurdering

14.000

13.000

Turmalin- og diamantring af 18 kt. hvidguld
Vejle 25. nov.

Vurdering

8.000

6.000

Ole Lynggaard. 'Love Band' brillantring i 18 kt. hvidguld, 0.43 ct.
Vejle 05. dec.

Vurdering

16.500

11.500

Turmalin- og diamantring af 18 kt. rosaguld, 3.61 og 0.52 ct.
Vejle 24. nov.

Vurdering

14.000

11.500

Diamantring af 14 kt. hvidguld, i alt ca. 1.57 ct.
Vejle 25. nov.

Vurdering

12.000

9.400

Et par safir- og diamantørehængere i 18 kt. hvidguld (2)
Vejle 25. nov.

Vurdering

10.000

8.600

Diamantring af 18 kt. hvidguld med gule og hvide diamanter, i alt ca. 1.16 ct.
Vejle 24. nov.

Vurdering

14.000

11.000