Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Moderne brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 1.20 ct

Vurdering

DKK 19000

Vejle

6465968

Moderne bred brillantring af 18 kt. hvidguld front prydet med 48 pavéfattede brillantslebne diamanter i fem rækker, i alt ca. 1.20 ct. Farve: Top Wesselton (F-G). Klarhed: VS-SI. Stemplet 750 med utydeligt logo.
vægt ca. 12,7 g. Front B. 0,98 cm. Ringstr. 61/19,25. Lettere aldersrelateret brugsspor på hvidguld.

Vintage fransk safir- og brillantring af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 2.57 ct

Vurdering

15.500DKK

Startpris

11.500DKK

Vejle

20.10

Et par brillantørestikker i 18 kt. hvidguld, 0.85 ct. (2)

Vurdering

16.500DKK

Startpris

13.000DKK

Vejle

12.10, 19.57

Et par brillantøreklips af 18 kt. guld og hvidguld, i alt 0.50 ct. (2)

Vurdering

16.500DKK

Startpris

13.000DKK

Vejle

11.10, 19.48

Lille brillantkorsvedhæng i kæde af 18 kt. hvidguld, 0.43 ct. (2)

Vurdering

7.600DKK

Startpris

5.200DKK

Vejle

12.10, 19.17

Et par ørehængere i 14 kt. hvidguld med tanzanitter og brillanter (2)

Vurdering

23.000DKK

Startpris

16.500DKK

Vejle

14.10, 19.10

Brillant roset ring af 14 kt hvidguld 0.27 ct

Vurdering

5.600DKK

Startpris

4.000DKK

Aalborg

9.10, 19.01

Rubin- og diamantrosetvedhæng med kæde i 18 kt. hvidguld (2)

Vurdering

9.000DKK

Startpris

6.400DKK

Vejle

13.10, 19.24

Et par rosetørestikker i 18 kt. hvidguld med safirer og diamanter (2)

Vurdering

7.600DKK

Startpris

4.600DKK

Vejle

13.10, 19.31

Retro brillantsolitairering af 18 kt. hvidguld på ca. 0.93 ct

Vurdering

19.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

20.20

Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt 0.96 ct. (2)

Vurdering

21.000DKK

Startpris

15.500DKK

Vejle

10.10, 19.14

Par roset brilliant øreringe af 14 kt hvidguld 0.73 ct (2)

Vurdering

6.200DKK

Startpris

4.400DKK

Aalborg

9.10, 19.09

Et par brillantrosetørestikker af 18 kt. hvidguld, i alt ca. 0.69 ct. (2)

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 19.38

Armlænke. Hvidguld med brillanter, 2 ekstra led medf.

Vurdering

10.500DKK

Startpris

7.000DKK

Aarhus

10.10, 20.42

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 21.06

Alliancering af 14 kt hvidguld med brillant, 0.09 ct.

Vurdering

6.200DKK

Startpris

4.200DKK

Aalborg

10.10, 19.25

To vintage brocher af 14 kt guld (2)

Vurdering

2.600DKK

Startpris

1.600DKK

Aalborg

10.10, 19.18

Brillant-rosetring af 18. kt. hvidguld, i alt 0.75 ct

Vurdering

13.000DKK

Startpris

9.600DKK

Vejle

10.10, 21.20

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)