Knud Edsberg (1911-2003): Mark med heste og huse baggrunden, olie på lærred (CD)

Vurdering

DKK 1100

Hørsholm

6477200

Sign. Edsberg. 30 x 40 cm.

Lone Kingo Ingwersen. 'Betonvæg', Tirpitz 2024

Vejle 09. nov. 17:05

Vurdering

Knud Edsberg (1911-2003): Landskab med huse og møller, olie på lærred (CD)
Hørsholm 14:01

Vurdering

600

Knud Edsberg (1911-2003): Mark med heste, olie på lærred (CD)
Hørsholm 14:18

Vurdering

600

Knabstrup, Hans Peter Kndusen m.fl.: Tre store vaser samt en lille krukke af lertøj og stentøj, 1900-1950 (4)
Hørsholm 02. nov. 18:45

Vurdering

Jon Gislason. Komposition
Vejle 06. nov. 19:42

Vurdering

10.500

7.000

Jon Gislason. Komposition
Vejle 06. nov. 19:40

Vurdering

10.500

7.400

Wiliam Skotte Olsen (1945-2005): Figurkomposition, pastel på papir (CD)
Hørsholm 02. nov. 19:31

Vurdering

Jon Gislason. Komposition
Vejle 06. nov. 19:23

Vurdering

10.000

5.200

Jon Gislason. 'Møde'
Vejle 02. nov. 18:26

Vurdering

6.400

5.200

Jon Gislason. 'Kærester'
Vejle 04. nov. 20:00

Vurdering

9.000

6.200

Tina Sonnichsen. Landskabsparti, olie på lærred (cd)
Vejle 02. nov. 18:30

Vurdering

9.400

5.200

Arne L. Hansen (1921-2009): Relief af stentøj, 1969.
Hørsholm 06. nov. 18:32

Vurdering

8.000

5.400

Jon Gislason. 'Kvinde på Fanø'
Vejle 02. nov. 18:29

Vurdering

9.000

7.200

Karin Toftild (f. 1962): 'Træskærerens indsigt - 12', akryl på lærred  (CD)
Hørsholm 02. nov. 18:55

Vurdering

4.200

Karin Toftild (f. 1962): 'Træskærerens indsigt - 11', akryl på lærred  (CD)
Hørsholm 02. nov. 18:59

Vurdering

4.200

Kjeld Appel. 'Bettemand', 2008
Aarhus 05. nov. 18:03

Vurdering

6.800

4.200

Ole Søndergaard (1876-1958): Vinterparti fra Østbanen i Aarhus, olie på lærred (CD)
Hørsholm 18:29

Vurdering

650

Arne A. Hansen (1922-2009): Interiør med mor og børn, olie på lærred
Hørsholm 02. nov. 15:17

Vurdering

4.200

Verner Mynch (f. 1921): Koimposition med kat og edderkop, akvarel på papir (cd)
Hørsholm 02. nov. 18:39

Vurdering

Max Papart (1911-1994): Konkret komposition, koloreret dybtryk (CD)
Hørsholm 02. nov. 18:39

Vurdering

Wiliam Skotte Olsen (1945-2005): Figurkomposition, olie på lærred (CD)
Hørsholm 02. nov. 19:27

Vurdering

6.800

4.200

Hørsholm 02. nov. 19:29

Vurdering

6.800

4.200

Wiliam Skotte Olsen (1945-2005): Figurkomposition, olie på krydsfinérplade (CD)
Hørsholm 02. nov. 19:34

Vurdering

3.400

Hørsholm 02. nov. 19:37

Vurdering

4.600

2.400

Johannes Hoffmeister (1914-1990): Landskab med figurer, litografi (CD)
Hørsholm 02. nov. 16:11

Vurdering

600