Wiliam Skotte Olsen (1945-2005): Figurkomposition, pastel på papir (CD)

Vurdering

DKK 2000

Hørsholm

6492901

Sign. WSO. Bladmål 21 x 29,5 cm.

Verner Mynch (f. 1921): Koimposition med kat og edderkop, akvarel på papir (cd)

Hørsholm 02. nov. 18:39

Vurdering

Max Papart (1911-1994): Konkret komposition, koloreret dybtryk (CD)
Hørsholm 02. nov. 18:39

Vurdering

Kristian Devantier (f. 1971): Komposition, litografi. cd
Hørsholm 02. nov. 13:51

Vurdering

900

Wiliam Skotte Olsen (1945-2005): Figurkomposition, olie på lærred (CD)
Hørsholm 02. nov. 19:27

Vurdering

6.800

4.200

Hørsholm 02. nov. 19:29

Vurdering

6.800

4.200

Wiliam Skotte Olsen (1945-2005): Figurkomposition, olie på krydsfinérplade (CD)
Hørsholm 02. nov. 19:34

Vurdering

3.400

Hørsholm 02. nov. 19:37

Vurdering

4.600

2.400

Richard Mortensen (1910-1993): 'Bourgogne', Serigrafi i farver.
Hørsholm 06. nov. 18:37

Vurdering

11.000

6.800

Hørsholm 06. nov. 18:38

Vurdering

11.000

7.000

Carl-Henning Pedersen. 'L'oiseau Royal', 1995
Aarhus 09. nov. 21:01

Vurdering

22.000

16.000

Arne Bødker. Figurkomposition (cd)
Vejle 06. nov. 19:51

Vurdering

William Skotte Olsen. Komposition med ansigt (cd)
Vejle 02. nov. 20:48

Vurdering

6.000

4.800

Wiliam Skotte Olsen (1945-2005): To maskekompositioner, olie på pap (2) (CD)
Hørsholm 02. nov. 19:39

Vurdering

Rikard Sneum (1915-1985). Moderne komposition med kvinder 1955. (CD)
Hørsholm 06. nov. 18:34

Vurdering

2.400

1.700

Mads Stage. Kompositioner med børn (7)
Aarhus 04. nov. 20:01

Vurdering

Et par vaser af gulligt glas dekorerede med fugle mellem siv, 20. årh.
Hørsholm 18:42

Vurdering

Dansk sølvsmed, 'Tang', fiskeserveringssæt af sølv, anno 1907 (2)
Vejle 02. nov. 18:46

Vurdering

3.200

A. Michelsen. 'Musling', serveringsske og -spade af sølv graveret med adelsvåben, anno 1872 (2)
Vejle 20:10

Vurdering

3.400

Svend Åge Madsen. Parti fra Færøerne
Vejle 02. nov. 18:14

Vurdering

Military kommode med seks skuffer, mahogni med messingbeslag
Hørsholm 13:48

Vurdering

1.200

Jo Hammerborg for Fritz Hansen. Pendel model Silhuet P2
København 06. nov. 14:11

Vurdering

Henrik Scheel Andersen. Søren Hansen. mfl. (cd) Fire litografier (4)
Odense 02. nov. 14:23

Vurdering

Louis Vuitton. 'Keepall 55' weekend-/ rejsetaske af Monogram Canvas
Vejle 04. nov. 20:55

Vurdering

7.200

5.600

Jørgen Teik Hansen, Flemming Rodian m.fl. (cd) Fire litografier i farver (4)
Odense 02. nov. 14:25

Vurdering

Knud Jans (1916-1985): Konkret komposition, gouache på papir (CD)
Hørsholm 02. nov. 18:49

Vurdering

800