Verner Panton. “Relaxer Chair K”. Chaiselong betrukket med sort skind
Verner Panton (1926-1998). “Relaxer Chair K”. Chaiselong med kugleben af mørkbejdset træ, betrukket med sort læder. H. 33/102 cm. L. ca. 150 cm. B. 59 cm. designet 1973. Udført hos Fritz Hansen. Fremstår med aldersrelaterede brugsspor, patina, ridser og mærker.
Slutter om 2 dage 0 timer 48 minutter 16 sekunder
DKK 18.500