Hans J. Wegner for Getama. Dobbeltseng med gavle af nappa og teak
Hans. J. Wegner. Dobbeltseng af massiv teaktræ og bemalet træ, hovedgavl betrukket med sort kunstlæder, runde tilspidsede ben af massivt teaktræ, medfulgt af lammelbund. 1960'erne. Fremstillet hos Getama. Udv./ indv. mål: 206,5/ 200 x 170 cm. H. 75/ 62,5 cm. Sengen fremstår med brugsspor, heraf ridser og mærker.
Slutter om 4 dage 23 timer 12 minutter 3 sekunder