Arne Jacobsen. Oxford kontorstol, sort læder, 'Brown Label' 2016
Arne Jacobsen (1902-1971). Kontorstol 'Oxford', højrygget. Armlæn af forkromet aluminium, fempasfod med hjul med stålkappe, højdejusterbar skal med vip af lamineret formpresset træ, betrukket med sort læder. Fremstillet hos Fritz Hansen, 'Brown Label' 2016. Sæde H. 42/56 cm. Fremstår med mindre brugsspor på læder, ridser og mærker på stel.
Slutter om 5 dage 1 time 5 minutter 45 sekunder
DKK 10.500