Arne Jacobsen. Cirkulært sofabord med plade af fineret palisander, Ø. 110 cm
Arne Jacobsen (1902-1971). Cirkulært sofabord med plade af fineret palisander, stel af aluminium, på trepas fod med profileret stamme. Fremstillet hos Fritz Hansen. H. 47. Ø. 110 cm. Fremstår med brugsspor, ridser og mærker på stel, mindre finérskader på bordplade.
Slutter om 4 dage 22 timer 26 minutter 38 sekunder
DKK 12.000