Kaminur af forgyldt bronze, 19/20 årh.

Vurdering

Roskilde

6497570

Kaminur af forgyldt bronze, top prydet med kvinde og fontæne, metal urskive med romertal, base støbt med rocaille, senere urværk, 19/20 årh. H. 39 cm. pendul medfølger.

Lysekrone af bronze, empire stil, ca. 1920

Hørsholm 18:37

Vurdering

Stor rokoko spejl af forgyldt træ og gesso, 19 årh.
Roskilde 29. nov.

Vurdering

Et par russiske teskeer lavet til kroningen af zar Alexander II, 1855 (2)
Vejle 26. nov.

Vurdering

Tysk Barokform bordur af messing. 20 årh.
Roskilde 19:37

Vurdering

Østrigsk lygteur, 1800-tallets midte
København 26. nov.

Vurdering

Buddha af forgyldt træ med farvede glasflusser, 20. årh.
Hørsholm 15:38

Vurdering

2.400

1.500

Japy Fréres & Cie. Fransk kartelur i Louis Seize-form, 1800-tallet
Vejle 26. nov.

Vurdering

3.400

Vejle 28. nov.

Vurdering

10.000

8.000

Sidebord / sofabord med trompetfod og med bordplade af sort glas.
Aalborg 27. nov.

Vurdering

Vejle 26. nov.

Vurdering

Vejle 26. nov.

Vurdering

Giovanni Banci for Hermes. Et par væglamper (2)
Vejle 27. nov.

Vurdering

7.600

3.600

Par Franske bordlamper af glas/metal 1900 tallet (2)
Aarhus 27. nov.

Vurdering

Oswald Haerdtl for Lobmeyer. Væglampe af glas fra 50'erne
Vejle 23. nov.

Vurdering

15.500

8.000

Royal Copenhagen. 'Sommerfugle' tallerkener samt skål på fod, 1800-tallet (7)
Vejle 26. nov.

Vurdering

3.000

2.400

Damearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige Lady, 595.1055
Roskilde 27. nov.

Vurdering

16.500

11.500

Dame lommeur 'Cylindre Huit' af 18 kt. guld med nøgle.
Aarhus 26. nov.

Vurdering

7.200

5.400

Vejle 26. nov.

Vurdering

3.000

1.800

Damearmbåndsur fra Omega, model Constellation Lady, ref.nr.: 795.1203
Roskilde 27. nov.

Vurdering

13.000

8.400

Roskilde 27. nov.

Vurdering

26.000

19.000