+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Thorvald Hagedorn-Olsen: Udsigt over fjord. (CD)

Vurdering

DKK 2.200

Showroom

Hørsholm

Varenummer

6496360

Beskrivelse

Thorvald Hagedorn-Olsen (1902-1966): Udsigt over fjord. Olie på lærred. Sign. Hagedorn-Olsen 52. 97x81 cm.

Næste bud

DKK 1.100

Inkl. salær og gebyr

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Marco Evaristti. Udsigt over by

Marco Evaristti. Udsigt over by

Vejle 27. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.800

Næste bud

5.400

Christian Berthelsen. Parti med udsigt fjordlandskab, olie på lærred,
Aalborg 29. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

750

Alfred Olsen. Parti fra Blokhus
Vejle 27. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.000

Næste bud

2.600

Mogens Kølkjær Abstrakt komposition. Olie på lærred.
Aalborg 29. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Lis Bjergsted. Parti fra København med udsigt mod Christiansborg
Aarhus 25. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Aarne Alanko. Klippelandskab ved sø, bjerg i baggrunden. (cd)
Odense 04. dec.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Rudi Olsen. 'Havn Quiberon France'
Roskilde 26. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.600

Axel Bentzen. Udsigt gennem vindue
Roskilde 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

2.600

Karin Toftild. 'Brudstykker dukker op i et rum af rødmen' (cd)
Vejle 26. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.600

Næste bud

2.800

Dansk monogramist (MR), ca. 1890.: Hus ved fjorden.
Hørsholm 29. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Hans Agersnap (1857-1925): 'Morgen ved Vejle Fjord'
Hørsholm 29. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.600

Næste bud

850

Christian Zacho (1843-1913): Morgenstemning, bakket fjordlandskab med nåletræer i forgrunden. 1887.
Hørsholm 29. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

1.600

Ulrik Hoff (1938-2023): Solnedgang over bakket landskab, akvarel 1993.
Hørsholm 30. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

900

Verner Hübert Thobiasen. 'Glitrende fjord'
København 30. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

750

William Skotte Olsen. Figurkomposition
Roskilde 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.600

Ubekendt kunstner. Olie på lærred, sign EA.
Odense 30. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Charlotte Danielsen. 'Nyd lige udsigten'
København 30. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

750

Kjeld Ulrich (1942-2023): Komposition, mixed media (cd)
Hørsholm 30. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.600

Næste bud

850

Anders Nyborg. Abstrakt komposition
Odense 27. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.400

Næste bud

2.000

Ove Rützou 1881-1968 cd. Maleri, olie på lærred.
Odense 29. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Ubekendt Afrikansk kunstner. To malerier, olie på lærred. (2)
Odense 28. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

550

Harald Schumacher? (1836-1912): Parti fra Italien. Ca. 1890
Hørsholm 29. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Hans Agersnap (1857-1925): Vinterlandskab. Ca. 1890.
Hørsholm 29. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.600

Næste bud

850

Bertil Sjøberg. Parti fra Bornholm , olie på lærred (cd)
Odense 27. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.100

Hans Agersnap (1857-1925): 'Bakket landskab', ca. 1900
Hørsholm 29. nov.

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800
Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitikCopyright Lauritz.com © 2023-2024Version: 1.1.3