Sybord samt sofabord af teak, 1950-60'erne (2)
To småmøbler af teak, bestående af; Sybord af teak, opklappelig låg og fletkurv, ben monterede med hjul. H. 61, L. 72, B. 40 cm. Nøgle medfølger.
Sidebord / sofabord af teak, rektangulær plade herunder hylde. H. 50, L. 60, B. 40 cm. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder ridser og mærker. Fletkurv med enkelte knæk.
Slutter om 4 dage 20 timer 4 minutter 42 sekunder