Peter J. Lassen. To Montana moduler, model 6171, D. 30 cm (2)
Momsvare
Peter J. Lassen (1930 - 2019). To Montana moduler, model 6171, der er med åbne rum. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 158 Oat. Én med bagkl. i farven 157 Cumin. H. 35,4 cm. x B. 24 cm. x D. 30 cm. Modulet er monteret med ophængslister, vægbeslag medfølger. Fremstår med brugsspor herunder ridser. (2)