Peter J. Lassen. Montana modul, model 1118. D. 38 cm
Momsvare
Peter J. Lassen (1930 - 2019). Montana model 1118, der er med to heldækkende låger, bag hvilke hylder. Produceret i 12 mm MDF, der er lakeret med vandbaseret lak farve 163 Black Jade, låger i farven 142 Amber. H. 69,6 cm. x B. 69,6 cm. x D. 38 cm. Modulet er med løs sokkel i farven 159 Camomile (H: 7 cm). Fremstår med brugsspor herunder enkelte ridser/skrammer samt enkelte skruehuller på indvendig side.
Slutter om 2 dage 21 timer 51 minutter 25 sekunder