Par havekrukker med udskæringer af roser og slør (2)

Vurdering

Aarhus

6496350

Par havekrukker af støbt stenmateriale med udskæringer af roser og slør. H. 50 B. 40 cm. Fremstår med alm. brugsspor efter udendørs opbevaring. (2)

Par Franske vægstager i bronze. (2)

Odense 12. nov. 20:00

Vurdering

Vinkande af sølv i rokokoform
Vejle 19:05

Vurdering

7.600

6.400

Piero Lissoni for Fritz Hansen. Lænestol / loungestol, model 'PL200'
Roskilde 09. nov. 18:55

Vurdering

Tysk Barokform bordur af messing. 20 årh.
Roskilde 19:31

Vurdering

Dansk korpssabel M/1812
Aarhus 14. nov. 19:53

Vurdering

1.000

Dansk Grenadersabel M/1753
Aarhus 10. nov. 20:52

Vurdering

7.600

30.000

Vilhelm Christésen. Bordskål af sølv i rokokoform, København 1895
Vejle 12. nov. 20:35

Vurdering

7.000

5.800

Italiensk kaffekande af sølv i traditionel mellemøstlig form, 1900-tallet
Vejle 12. nov. 21:25

Vurdering

8.000

7.000

Kinesisk vase af porcelæn, ca. år 1900
Hørsholm 15. nov. 19:08

Vurdering

Boligtilbehør (6)
København 15. nov. 10:45

Vurdering

Pierre Martin: Skulptur i bronze 'Tall Lady II'
Odense 13. nov. 19:05

Vurdering

13.500

8.000