Omega 'Seamaster 30'. Vintage herreur i forgyldt stål
Vintage herrearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 30, cal. 269, i urkasse i stål, lys patineret skive med stregindeks, separat sekundviser, plexiglas, optrækskrone Uden logo, ej Omega, monteret med sort læderrem med spænde af forgyldt stål, mekanisk urværk med manuelt optræk. Ø. 35 mm. Fremstår med brugsspor, patineret/beskidt skive. Uret gik på vurderingstidspunktet. Auktionshuset.com indestår ikke for funktionalitet og kender ikke servicehistorikken på uret.