Omega Seamaster De Ville. Vintage herrearmbåndsur

Vurdering

DKK 4000

Aarhus

6494736

Omega Seamaster De Ville. Vintage herrearmbåndsur med urkasse af delvist forgyldt stål, champagnefarvet urskive med forgyldt stregindeks, logo, time-/ minutvisere og sekundviser. Monteret med original forgyldt optrækskrone med logo samt uoriginal delvis forgyldt lænke. Ø 35 mm. ekskl. krone. Mekanisk urværk med manuelt optræk. Fremstår med minimale brugsspor henset til alder. Uret gik på vurderingstidspunktet, Lauritz.com indestår ikke for funktionaliteten. Omega æske medfølger.

Vintage Omega Geneve Automatic herrearmbåndsur, boks og certifikat fra 1962

Roskilde 06. nov. 20:31

Vurdering

10.500

8.000

Omega 'Genevé'. Vintage herreur i 14 kt. guld med sølvfarvet skive, ca. 1970
Aarhus 11. nov. 20:18

Vurdering

7.600

5.200

Bucherer 'Alarm'. Limiteret herreur med original rem og spænde, 1990'erne
Aarhus 11. nov. 20:28

Vurdering

10.500

6.400

Piaget 'Altiplano'. Midsize dameur i 18 kt. guld med lys skive, ca. 1970'erne
Hørsholm 04. nov. 21:05

Vurdering

13.000

9.000

2023-1500 Samling ravringe af sterling sølv (6)
København 07. nov. 21:57

Vurdering

850

Buddha figur fra Brurma, 1900-tallet.
Hørsholm 19:06

Vurdering

To par ørestikker med perler af delvist forgyldt sterlingsølv. (4)
Hørsholm 07. nov. 21:00

Vurdering

1.000

Roskilde 06. nov. 19:56

Vurdering

26.000

19.000

Olle Andersen: Standur i kasse af rosamalet og delvist forgyldt træ. 1758.
Hørsholm 08. nov. 09:26

Vurdering

Vintage herreur fra Roamer, model Pall Mall i 14 kt guld
Aalborg 07. nov. 20:00

Vurdering

7.000

4.400

Lysekrone af bronze, empire stil, ca. 1920
Hørsholm 18:37

Vurdering

Aarhus 07. nov. 19:22

Vurdering

Hemverk. Unisex armbåndsur model Graham warm grey.
Aarhus 04. nov. 18:42

Vurdering

Hemverk. Unisex armbåndsur model Graham smokey blue.
Aarhus 04. nov. 18:41

Vurdering

Damearmbåndsur fra Omega, model Constellation Lady, ref.nr.: 795.1203
Roskilde 06. nov. 20:48

Vurdering

13.000

8.400

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 120, 18 kt. guld og stål
Roskilde 06. nov. 20:53

Vurdering

11.500

9.000

Omega 'Constellation'. Vintage herreur i stål med 'pie pan'-skive, ca. 1963
Aarhus 11. nov. 20:34

Vurdering

13.000

10.500

Damearmbåndsur fra Omega, model De Ville Prestige Lady, 595.1055
Roskilde 06. nov. 19:57

Vurdering

16.500

11.500

Roskilde 06. nov. 20:01

Vurdering

15.500

12.000

Roskilde 04. nov. 19:43

Vurdering

42.000

32.000

Aarhus 06. nov. 19:30

Vurdering

1.300

Damearmbåndsur fra Omega, model Seamaster 300M, ref. 596.1523
Roskilde 06. nov. 20:49

Vurdering

13.000

9.600

A. Michelsen. Tre sæt julebestik af forgyldt sølv og sterlingsølv med emalje (6)
Vejle 06. nov. 19:37

Vurdering

3.000

A. Michelsen. Samling juleskeer fra 1943-1960, delvist forgyldt sølv & sterlingsølv m/ emalje. (18)
Odense 05. nov. 18:56

Vurdering

6.400

5.200