Ib Eisner (1925-2003). Dyrehaven i skumringen.

Vurdering

DKK 2.800

Hørsholm

6493900

Ib Eisner (1925-2003). Parti med gående på vej i Dyrehaven i skumringen. Olie på lærred. Sign. Ib Eisner.
40 x 80 cm (59 x 99 cm).

Ib Eisner. 'Oktober - Dyrehaven' Parti fra Dyrehaven (cd)

Aalborg 12. nov. 19:40

Vurdering

800

Ib Eisner. 'Brunt Efteraar' Olie på lærred. (cd)
Aalborg 12. nov. 20:30

Vurdering

Ib Eisner. 'Tåget sol over Tranemosen' (cd)
Vejle 12. nov. 19:54

Vurdering

4.200

Jeppe Eisner: Pan med fløjte. Maleri
Hørsholm 09. nov. 16:40

Vurdering

2.800

Hans Agersnap (1857-1925): Vej gennem vinterlandskab.
Hørsholm 17:01

Vurdering

600

Hans Agersnap: Vinterlandskab
Hørsholm 14:12

Vurdering

Bertil Sjøberg. Parti fra Bornholm , olie på lærred (cd)
Odense 11. nov. 14:15

Vurdering

Børge Ruud (1925-2007). Snedækket skovvej. CD
Hørsholm 16:06

Vurdering

850

Kaj Leopold Holst . Kystparti, olie på lærred
Odense 11. nov. 12:55

Vurdering

Jon Gislason. 'Gåde'
Vejle 09. nov. 18:46

Vurdering

5.200

Bent Veber. Konkret komposition - TAMARI. (cd)
Odense 16. nov. 18:40

Vurdering

600

Anne-Marie Brauge. Figurkomposition, olie på lærred (cd)
Vejle 12. nov. 19:56

Vurdering

5.400

2.800

Ninna Sonja Wassileffsky. 'Marina Grande Sorrento, Italien'
København 09. nov. 19:33

Vurdering

Wilhelm Wils (1880-1960): Parti fra Dyrehavsbakken., maleri
Hørsholm 13. nov. 18:35

Vurdering

4.200

2.200

Hørsholm 09. nov. 19:54

Vurdering

2.400

1.300

Ludvig Holm (1884-1954): Parti med gård - olie på lærred
Hørsholm 14:00

Vurdering

Jørgen Brendekilde: Parti fra Jyllinge havn
Hørsholm 15. nov. 12:17

Vurdering

Tina Sonnichsen. Landskabsparti, olie på lærred (cd)
Vejle 09. nov. 18:47

Vurdering

9.400

5.200

Ubekendt kunstner. Alpeparti
Vejle 15. nov. 19:33

Vurdering

1.200

August Dencker. Maleri, landskabsparti. (cd)
Odense 11. nov. 14:59

Vurdering

Jens Sinding Christensen: Havneparti med kuttere. cd
Hørsholm 15. nov. 10:47

Vurdering

Martin Kaalund-Jørgensen. Landskabsparti
København 09. nov. 19:00

Vurdering

Christian Blache. Marine, 1912
Vejle 15. nov. 20:06

Vurdering

Thorvald Pedersen, opstilling, olie på lærred
Odense 15. nov. 19:54

Vurdering

Peder Mønsted (1859-1941). Parti fra Høsterkøb.
Hørsholm 12. nov. 19:41

Vurdering

32.000

23.000