Velkommen til Lauritz.com

Velkommen til Lauritz.com

Hundevad skænk samt FM møbler jalousi modul. (2)

Vurdering

DKK 2600

Roskilde

6488324

Carlo Jensen for Hundevad & Co. Lav skænk / af palisander, 1960'erne front med fire skuffer, H. 43 L. 108 D. 43 cm. samt Kai Kristiansen. Væghængt 'FM' reolmodul fineret med palisander med jalousi låger, H. 50 B. 85 D. 40 cm. Begge med brugsspor, ridser jalousi med defekter. (2)

Ubekendt dansk møbelarkitekt. Lav palisander skænk

Vurdering

10.500DKK

item.HighestBidLabel

5.400DKK

Aalborg

9.10, 18.40

Dansk møbelproducent: Høj skænk af palisander, 1960'erne

Vurdering

6.400DKK

item.HighestBidLabel

4.000DKK

Hørsholm

12.10, 19.05

Børge Mogensen for Søborg Møbler. Skænk af teak / eg med overdel, model '160' (2)

Vurdering

7.600DKK

Startpris

5.200DKK

Roskilde

12.10, 19.15

Lav skænk samt skab af teak, 1960-70'erne (2)

Vurdering

1.400DKK

Startpris

550DKK

Roskilde

12.10, 19.35

Aage Hundevad. Skænk, palisander

Vurdering

1.400DKK

Startpris

750DKK

Aarhus

12.10, 19.20

Hans J. Wegner for RY-Møbler. Høj skænk, palisander, model RY28

Vurdering

21.000DKK

Startpris

11.500DKK

Aarhus

13.10, 18.42

Dansk møbelproducent. Lille dobbelt kommode, palisander

Vurdering

2.000DKK

Startpris

1.100DKK

Aarhus

10.10, 18.01

Peter J. Lassen for Montana. Fire moduler og topplade (4+4+1)

Vurdering

1.600DKK

Startpris

750DKK

København

12.10, 20.04

Copyright Lauritz.com © 2023-2024 (Version: 1.0.5)