Aage Hundevad. Skænk, palisander
Aage Hundevad. Skænk af fineret palisander, front med to låger, bag hvilke hylde og udtræksbakker af egetræ, afsluttet på sokkel. 1960'erne. Fremstillet hos Hundevad & Co. H 67 138 x 43 cm. Fremstår med ridser samt enkelt finerafslag på en side. Nøgle medfølger.
Slutter om 4 dage 21 timer 51 minutter 29 sekunder