Hans J. Wegner for Getama. Modulsofa af bøg, model 'GE-280' (3)
Hans J. Wegner (1914-2007). Modulsofa med stel af massiv bøg med tremmeryg, løse hynder betrukket med uld. Mål pr. modul; H. 79, Sh. 38, B. 65/77 cm. Formgivet i 1980. Fremstillet hos Getama, model 'GE-280'. Samlebeslag, medfølger ikke. Fremstår med brugsspor, herunder ridser og mærker.
Slutter om 4 dage 22 timer 28 minutter 55 sekunder
DKK 2.800