H.P. Inventar. Et par butiksdiske (2)

Vurdering

DKK 3.400

København

6495181

H.P. Inventar. Et par butiksdiske af fineret teaktræ. Bag med ni skuffer på hver disk. tilspidsede ben. Topplader medfølger ikke. Sider og front med glas. H. 86 cm. B. 99 cm. D. 50 cm. Fremstår med enkelte bemalet skuffer, reparationer, afslag på glas, finerafslag/skader, anløb på greb samt brugsspor. (2)

Dansk snedkermester. Fritstående skrivebord af nød, 1950'erne

Roskilde 09. nov. 17:21

Vurdering

Kommode / 'Tall Boy', 1940-50'erne
Roskilde 10. nov. 19:35

Vurdering

Dansk snedkermester. Fritstående skrivebord af palisander, 1940-50'erne
Roskilde 09. nov. 20:22

Vurdering

Ubekendt møbelproducent. Skænk
Aalborg 11. nov. 18:47

Vurdering

5.200

3.600

Aarhus 18:39

Vurdering

5.000

3.600

Kommode af nød, 1950-60'erne
Roskilde 09. nov. 18:20

Vurdering

Roskilde 16. nov. 20:45

Vurdering

3.200

800

Dansk møbelproducent. Kommode / sminkebord med spejl
Aalborg 18:40

Vurdering

H. J. Wegner for Ry Møbler. Lav skænk, model RY26, teaktræ
Aarhus 16. nov. 18:01

Vurdering

26.000

19.000

Butiksdisk, 1900 tallets 1. halvdel
Odense 14. nov. 11:26

Vurdering

Svend Langkilde. Kommode af palisander, 1960'erne
Roskilde 09. nov. 19:35

Vurdering

6.400

O. Bank Larsen. Skænk af teak / eg, 1950-60'erne
Roskilde 16. nov. 19:47

Vurdering

6.400

4.400

Sofabord, med plade og stel af delvis lakeret træ.
Odense 11. nov. 12:09

Vurdering

Selva Italien. Et par Empirestil kommoder, 20 årh.
Roskilde 08. nov. 16:14

Vurdering

Gunni Omann for Omann Jun's Møbelfabrik. Skænk af palisander, model '13'
Roskilde 09. nov. 19:34

Vurdering

7.600

6.400

Skænk / barskab af teaktræ, 1950-60'erne
Roskilde 12. nov. 19:41

Vurdering

Dansk møbeldesign. Tre møbler af teak, 1950-60'erne (3)
Roskilde 16. nov. 14:17

Vurdering

900