Dansk møbeldesign. Fritstående skrivebord af palisander, 1900-tallets midte
Fritstående skrivebord af palisander, profileret plade, front med skuffer samt to udtræksbakker med greb af messing, bagsiden med rum, skuffe samt to skabe. H. 73, L. 148, B. 75 cm. To nøgler, medfølger. Fremstår med alders- og brugsspor, herunder topplade med skjolder og nuanceforskelle. Ét manglende greb.
Slutter om 4 dage 20 timer 6 minutter 46 sekunder