Ubekendt møbelproducent. Skænk
Ubekendt møbelproducent. Skænk af fineret mahogni, front med fem sortmalet skuffer og to låger, bag hvilke hylder, tilspidsede ben af massivt bøgetræ. Af nyere dato. H. 78 L. 179 D. 44 cm. Fremstår med alm. brugsspor, skuffer senere bemalet.
Slutter om 6 dage 20 timer 53 minutter 26 sekunder
DKK 3.600