+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Gunnar Spendrup (1900-1985): Vinterparti fra Stockholm med udsigt til Stadshuset og Riddarholmen Kirke, olie på lærred (CD)

Vurdering

DKK 1.100

Showroom

Hørsholm

Varenummer

6491375

Beskrivelse

Sign. Spendrup. Bagpå sølvplakette betegnet "Jens Lillan Adolfsen - Dick Ingegerd Zethræus 1970". 35 x 27 cm.

Næste bud

DKK 600

Inkl. salær og gebyr

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

John Hamilton Glass (1890-1925): Skotsk sølandskab med hyrde og får, akvarel på papir

John Hamilton Glass (1890-1925): Skotsk sølandskab med hyrde og får, akvarel på papir

Hørsholm 12. nov. 19:27

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Ubekendt kunstner. Komposition.
Odense 11. nov. 13:29

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Hans Voigt Steffensen. Parkparti med personer, 1972
Vejle 13. nov. 20:12

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

12.000

Næste bud

8.000

Axel Schovelin. Skovparti m/ sø & bro.
Odense 18:30

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

1.400

Jonna Ryberg for Kähler: Figur af stentøj i form af kutteklædt herre, ant. 1960'erne
Hørsholm 09. nov. 15:15

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Leo Thellefsen. 'Sommerfærdihed'.
Roskilde 19:51

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

800

Sinao. Police Mixed Media
Aalborg 12. nov. 20:20

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

8.000

Næste bud

4.800

Lone Kingo Ingwersen. 'Betonvæg', Tirpitz 2024
Vejle 09. nov. 17:05

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Gottfred Eickhoff. 'Pigehoved'
Roskilde 10. nov. 19:39

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.800

Næste bud

4.200

Christian Blache. Havneparti fra Toldboden, København.
Odense 12. nov. 20:19

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.400

Næste bud

2.800

August Jerndorff, portrætter af ældre sydlandske mænd., olie på plade (2)
Aalborg 15. nov. 19:52

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

800

Hans Henrik Ditlev Salzwedel. Parti fra Pæstø med kirken set fra syd
Vejle 19:37

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

600

Johan Michael Sattler. Portræt af Leonardo Da Vinci. Bly på papir. Sign.
Aalborg 12. nov. 19:55

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

750

Ubekendt maler. Udsigt over bjergsø, i forgrunden kloster
Vejle 19:47

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Karl David Mygind. Kvindeportræt.
Odense 19:42

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Axel Peter Werner Parsberg. Italiensk gadeparti fra Anticoli
Vejle 19:42

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Mogens S. Andersen. Vinterskov. (cd)
Odense 16. nov. 19:04

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

G. C. Roemers. Kanalmotiv (cd)
Odense 11. nov. 17:19

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Julie Kabell m.fl. for Kähler: Fem vaser og en skål af lertøj med horndekoration, 1930-1940'erne (6)
Hørsholm 09. nov. 15:09

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.400

Næste bud

1.800

Emanuel A. Petersen cd. Maleri, olie på lærred. Tuborg havn.
Odense 12. nov. 19:32

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

3.400

Næste bud

1.600

David Spiller. 'Wild Thing' . Limited edition screen-print.
Aalborg 13. nov. 20:00

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

38.000

Næste bud

18.000

Erik Stockmarr for Kähler og Knabstrup ca 1949 (4)
Hørsholm 09. nov. 15:10

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.600

Næste bud

850

Søholm. Haico Nitzsche. Vaskebjørne m/ fisk, figurer, stentøj. (2)
Odense 09. nov. 18:47

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

J.D. Harding. Church of St. Gregory i Seaton, Devon, akvarel
Vejle 15. nov. 20:10

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

1.400

Par antikke indokinesiske portrætter. (2)
Aalborg 12. nov. 19:35

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800
Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitikCopyright Lauritz.com © 2023-2024Version: 1.0.35