August Jerndorff, portrætter af ældre sydlandske mænd., olie på plade (2)

Vurdering

Aalborg

6495417

August Jerndorff (1846-1906), To portrætter af ældre sydlandske mænd., olie på plade, sign. AJ og betegnet på bagsiden. 22x14 cm. (32x24 cm) og 14x12 cm. (24x21 cm). (2)

Ubekendt kunstner: Portrætter af Major H.C. Darré og dennes søn Oberst Julius Darre, 1800-tallets midte (2)

Hørsholm 14:50

Vurdering

4.200

4.200

Par antikke indokinesiske portrætter. (2)
Aalborg 12. nov. 19:35

Vurdering

Theodore Schrader, f. ?, d. 1897. Interiør med ældre herre
Aarhus 13. nov. 18:34

Vurdering

Ubekendt kunstner, stilleben, i ældre stil, 20 årh.
Roskilde 19:45

Vurdering

850

Ubekendt kunstner, sign. N. Nilsson: Kirkegård med en ældre mand
Hørsholm 09. nov. 14:12

Vurdering

Karl David Mygind. Kvindeportræt.
Odense 19:42

Vurdering

Axel Schovelin. Skovparti m/ sø & bro.
Odense 18:30

Vurdering

Eleonore Christine Harboe, efter Dujardin: Dreng på sæbeboble
Hørsholm 12. nov. 20:51

Vurdering

9.000

6.000

Hans Voigt Steffensen. Parkparti med personer, 1972
Vejle 13. nov. 20:12

Vurdering

12.000

8.000

Eleonore Christine Harboe: Portræt af kunstnerens mor i sort kjole og hvid krave
Hørsholm 12. nov. 19:49

Vurdering

6.400

Hans Henrik Ditlev Salzwedel. Parti fra Pæstø med kirken set fra syd
Vejle 19:37

Vurdering

600

Mogens S. Andersen. Vinterskov. (cd)
Odense 16. nov. 19:04

Vurdering

Odense 12. nov. 19:32

Vurdering

3.400