+45 4450 9800

Favoritter

Log ind

Lauritz.com

Frank Buchgraitz. 'Kvinde med slap fyr'. Akryl på lærred. Sign

Vurdering

DKK 2.000

Showroom

Aalborg

Varenummer

6495099

Beskrivelse

Frank Buchgraitz (født 1947-). 'Kvinde med slap fyr'. Akryl på lærred. Sign. Frank Buchgraitz 09. 65 x 50 cm. (72 x 57 cm) c.d.

Næste bud

DKK 1.600

Inkl. salær og gebyr

Du kan byde på varen ved at vælge enten det næste ledige bud eller du kan benytte vores max-bud service.

Læs mere om budgivning her

Dit bud

Budhistorik

Der er ikke kommet bud på denne auktion

Lignende varer

Allan Axelsen. Siddende kvinde og Venus fra Willendorf. Olie på lærred. sign.

Allan Axelsen. Siddende kvinde og Venus fra Willendorf. Olie på lærred. sign.

Aalborg 11. nov. 19:40

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Axel Bredsdorff. Rygvendt kvinde
Vejle 19:19

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.600

Næste bud

1.100

Karl Lagasse. Je T'aime. Olie på lærred
Aalborg 13. nov. 19:24

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

64.000

Næste bud

15.500

Jon Gislason. 'Kvinde min'
Aarhus 13. nov. 18:36

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

15.500

Næste bud

12.000

Jon Gislason. 'Kvinde på Fanø'
Vejle 09. nov. 18:47

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

9.000

Næste bud

7.200

Marna Rix,  Komposition olie på lærred
Aalborg 11. nov. 19:10

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.400

Næste bud

1.500

Marna Rix,  Komposition olie på lærred
Aalborg 11. nov. 20:30

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

5.400

Næste bud

1.500

Susanne Aamund. Komposition
København 13. nov. 19:23

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

8.000

Næste bud

4.200

Lene Wiklund. Olie på lærred 'Egaa Meadow stream with red bridge'
Odense 11. nov. 16:01

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Lise Blaabjerg. Komposition
København 09. nov. 19:28

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

750

Peter Nyborg f. 1937. 'Waves to raven'
Hørsholm 13. nov. 19:52

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.200

Næste bud

2.000

Hugo Larsen. Hesselagergaard, olie på lærred, sign
Aalborg 15. nov. 19:48

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.400

Næste bud

750

Charlotte Thymark. 'Orientens gyldne bro'
København 09. nov. 19:16

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

2.000

Næste bud

750

Poul Pava. Komposition
København 10. nov. 19:59

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.400

Næste bud

4.000

Lene Wiklund Olie på lærred  'Egå v. Egå engsø i august'
Odense 11. nov. 15:05

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Poul Pava. Komposition
København 09. nov. 19:58

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.400

Næste bud

4.000

Sigrid Bech Knudsen. En allé
Vejle 15. nov. 18:18

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

1.100

Næste bud

550

Per Eli . Abstrakt Komposition. Akryl på lærred.
Odense 11. nov. 11:40

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

6.200

Næste bud

3.400

Per Eli. Abstrakt Komposition. Akryl på lærred
Odense 11. nov. 20:06

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

3.200

Per Eli . Abstrakt komposition 120x50 cm.
Odense 10. nov. 16:20

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

3.200

Per Eli . Abstrakt komposition 120x50 cm.
Odense 10. nov. 16:30

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

3.200

Per Eli . Abstrakt komposition 120x50 cm.
Odense 10. nov. 16:40

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

3.200

Per Eli . Abstrakt komposition 120x50 cm.
Odense 10. nov. 16:50

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

3.200

Per Eli . Abstrakt komposition 120x50 cm.
Odense 11. nov. 19:36

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

3.200

Per Eli . Abstrakt komposition 120x50 cm.
Odense 11. nov. 19:46

DKK inkl. salær og gebyr

Vurdering

4.000

Næste bud

3.200

  • Om os
  • Om Lauritz.com
  • Eller ring på tlf. +45 44509800
Brug af denne hjemmeside forudsætter accept af aftalerne om købs- og salgsbetingelser samt persondatapolitikCopyright Lauritz.com © 2023-2024Version: 1.0.35